Od 30 maja do 1 czerwca 2014 trwa 7 Schron Sztuki. 7 Schron Sztuki jest kontynuacją projektu corocznych interdyscyplinarnych wystaw, w których biorą udział studenci wyższych uczelni artystycznych z całej Polski. Wydarzenie jest organizowane przez Akademickie Koło Artystyczne Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego kierowane przez studentkę 1 roku studiów mgr. IS UO Martę Wolną oraz Stowarzyszenie Opolski Projektor Animacji Kulturalnych.
Tegoroczny projekt zakłada nowe, niekonwencjonalne zaprezentowanie sztuki współczesnej. Stworzyliśmy sieć kilkunastu tymczasowych punktów wystawienniczych zlokalizowanych w ścisłym centrum miasta Opola. Wykorzystujemy witryny sklepowe, lokale usługowye i pustostany, które anektujemy na potrzeby przestrzeni ekspozycyjnych i wykorzystujemy do prezentacji prac.
Więcej informacji na fanpage’u 7 Schronu Sztuki.

7-schron-sztuki-plakat-01