Zapraszamy na debatę Komu potrzebni są dzisiaj artyści? Rola i znaczenie sztuki w rzeczywistości społeczno-politycznejktóra odbędzie się 25 października 2018 w budynku Collegium Civitas w Opolu (początek: 11.30)Dyskusja dotyczyć będzie roli i znaczenia współczesnych artystów, ich zaangażowania w analizę problemów społecznych, podejmowanych przez nich aktywności politycznych, ich praw i potrzeb socjalnychCzy sztuka współczesna może być społecznie użyteczna? Czy sztuka zaangażowana jest z natury uwikłana ideologicznie? Jak radzą sobie artyści na wolnym rynku? Czy instytucje publiczne powinny dofinansowywać artystów? Czy sztuka nowoczesna jest potrzebna komuś z wyjątkiem samych artystów, kuratorów i krytyków sztuki? Czy artyści jako grupa zawodowa dysponują siłą nacisku na decydentów politycznych, żeby zawalczyć o swoje interesy? Na te m.in. pytania postaramy się odpowiedzieć podczas naszego spotkania.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/246799046194355

Informacje organizacyjne

Miejsce i czas: 25 października 2018, godz. 11.30, Instytut Politologii Uniwersytetu Opolskiego (sala nr 20 w budynku Collegium Civitas), ul. Katowicka 89, Opole

Organizatorzy: Fundacja im. Friedricha Eberta oraz Instytut Ignacego Daszyńskiego. Patronem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kobiet Filmowców.

Uczestnicy: Agata Pruchniewska (aktorka, autorka książek „I dobry Bóg stworzył aktorkę” oraz „Suka w szołbiznesie”); Jarosław Wasik (wokalista i dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu), Jolanta Duda (radczyni prawna Rady OPZZ Województwa Opolskiego); Krzysztof Siwczyk (poeta, Instytut Mikołowski)

Moderatorzy: Barbara Białowąs (reżyserka, prezeska Stowarzyszenia Kobiet Filmowców); dr Kamil Minkner (Instytut Politologii Uniwersytetu Opolskiego)