Weekend przypadający na 30 maja i 1-2 czerwca obfitował w wydarzenia. W Instytucie Sztuki odbywały się kolejno Noc Nauki (30 maja), Noc Kultury (1 czerwca) i Festiwal Nauki(2 czerwca). W ich trakcie można było ogladać wystawy rzeźby, grafiki, malarstwa, projekcje animacji, projekcę mappingową, a także wziąć udział w wykładach prowadzonych przez pracowników Instytutu Sztuki UO. Poniżej harmonogram wydarzeń.
– Prześwity – wystawa instalacji rzeźbiarskich
– Przestrzenie znalezione – wystawa obiektów rzeźbiarskich
– Trzy wymiary rzeźby – wystawa rzeźby
– Od bieli do czerni – wystawa grafiki
– Absurdalne opowieści – intermedialna wystawa poplenerowa
– Wystawa malarstwa
– Bryła – pokaz instalacji mappingowej
– Przestrzenne obrazy – wystawa anaglifów
– Infografiki, animacje i obrazy dźwięku – wystawa realizacji multimedialnych
– Wykłady: Posprzątajmy naszą przestrzeń (dr Kazimierz Ożóg), Bory Var (dr Wit Pichurski), Zagraj w ten wiersz jeszcze raz (dr Monika Górska-Olesińska), Słowo i obraz (mgr Paulina Ptaszyńska)
Wszystkie prezentowane na wystawach prace zostały zrealizowane przez studentów Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.

festiwal-nauki-2014-plakat