Podobnie do huraganów, bomby też mają imiona.

30 września o godzinie 19:00 w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki odbędzie się premiera dyplomowego performancu audiowizualnego Aliny Fedotovej pod tytułem Sen o oceanie.
Stanowi on pierwszą część performatywnego dyptyku audiowizualnego pod tytułem Ziemia dla Ludzi. Integralną częścią performancu jest elektroakustyczny utwór muzyczny Maksyma Szalygina pod tytułem Kiedy wszystko się kończy, zaczynamy śpiewać nasze piosenki.
Sen o oceanie jest generowaną w czasie rzeczywistym wielkoformatową projekcją multimedialną koncentrującą się na obawach związanych z możliwością utraty przez człowieka Ziemi, mogącej stanowić analogię do biblijnej utraty Raju.

Performance trwa około 56 minut i składa się z 6 części: Pod wodą, nad wodą, zachód, Irma, Do widzenia! oraz Solaris.

Projekt powstał w Pracowni Multimediów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego pod opieką artystyczną dr hab. Bartosza Posackiego.

Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy.