PORADNIK ZAJĘĆ ONLINE

Drodzy studenci, przygotowaliśmy krótki poradnik zajęć online, jest to zbiór dobrych praktyki, które chcielibyśmy promować w trakcie naszych zajęć.

PORADNIK ZAJĘĆ ONLINE
(dobre praktyki kontaktu online)

Platformy do nauki zdalnej są przestrzenią publiczną i społeczną, dlatego warto utrzymać dobre obyczaje, które stosujemy na uczelni na co dzień. Poradnik zajęć online ma wspomóc utrzymanie komfortu nauki i pracy wszystkich członków naszej wydziałowej wspólnoty.

Przygotowanie do zajęć

  1. Zaplanuj czas i obowiązki w domu tak, aby w trakcie zajęć móc się skupić i nie odchodzić od komputera.
  2. Przed rozpoczęciem spotkania online przygotuj sobie wszystkie rzeczy, których potrzebujesz do nauki zdalnej, aby później nie tracić czasu.
  3. Sprawdź czy laptop jest naładowany, czy nie musi się zaktualizować, czy masz połączenie z internetem. Przez nieodpowiednie przygotowanie sprzętu możesz spóźnić się na zajęcia lub mieć problem w ich trakcie.
  4. Prace do konsultacji przygotuj zgodnie z zaleceniami prowadzącego zajęcia (pamiętaj o dobrej jakości zdjęć, odpowiednim formacie plików itd.) i upewnij się, że pliki, które przesłałeś znalazły się na dysku i można je bez problemu otworzyć.

Obecność

  1. Obecność na zajęciach, to nie tylko dołączanie do spotkania. To również obecność fizyczna przy komputerze, odpowiadanie na pytania wykładowcy i aktywność w podejmowanych zadaniach.
  2. Podczas zajęć zadbaj o to, aby mieć włączoną kamerę i być aktywnym. Nauczanie zdalne służy również podtrzymaniu kontaktu pomiędzy wykładowcą a studentami. Dlatego ważne jest, abyśmy się widzieli i słyszeli tak, jak podczas zajęć stacjonarnych.
  3. Nie obawiaj się pytać lub zabierać głos. Zajęcia online nie są nagranym wcześniej wykładem i dzieją się na żywo. Można z tego skorzystać i zadać pytanie lub wejść w dyskusję.
  4. Jeśli obie strony aktywnie tworzą zajęcia, to efekty oraz atmosfera pracy są znacznie lepsze.

W czasie pandemii przede wszystkim zadbajmy o swoje zdrowie,
ale nie zapominajmy też o wzajemnym zrozumieniu i aktywnym kontakcie.

a tutaj poradnik do pobrania w formie .pdf

Udostępnij post

Skip to content