W związku ze zbliżającym się 15. Festiwalem Filmowym Opolskie Lamy organizowana jest druga edycja akcji Lamowanie. 16 września opolscy artyści, pracownicy i absolwenci naszego wydziału: Paulina Ptaszyńska i Bartosz Posacki, Magdalena Hlawacz i Bartłomiej Trzos, Patrycja Kucik i Ignacy Nowodworski oraz Marta Wolna i Klaudia Eckert – będą malować “na żywo” cztery naturalnej wielkości figury lam z włókna szklanego. Dzięki ich oryginalnym projektom i wykonaniu każda figura uzyska niepowtarzalny charakter i wartość artystyczną, a następnie zostanie umieszczona w przestrzeni Opola jako element promocyjny miasta. Hasłem tegorocznej edycji jest 8 lam na 800-lecie i ma ona na celu przede wszystkim promocje Festiwalu oraz miasta Opola. W tym roku powstanie pierwsza lama „wojewódzka”, która stanie przy Kinie Bajka w Kluczborku. Pomaluje ją, związany z tym miastem, Marian Solisz, a oficjalne „oddanie” pomalowanej figury miastu odbędzie się w dniu Lamowania.

„Opolskie” lamy staną w wybranych miejscach: przy Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Neuropsychiatrycznym na ul. Wodociągowej, Wydziale Sztuki na ul. Wrocławskiej, przy wejściu do Zoo na wyspie Bolko oraz na bulwarze nad Młynówką przy ulicy Piastowskiej. Akcja malowanie rozpocznie się w sobotę 16 września o godzinie 10:00 – zachęcamy wszystkich do odwiedzenia artystów przy pracy i ogłaszamy konkurs na Selfie z lamami! Więcej informacji, mapa Lamowania oraz dodatkowe informacje i niespodzianki na www.opolskielamy.pl i na facebooku Kina Meduza.

Konkurs na fotkę z lamą! Zrób sobie selfie z naszymi figurami – zarówno z tymi, które goszczą w przestrzeni Opola od zeszłego roku , jak i tymi, które dopiero powstają. Im więcej lam złapiesz w swoim obiektywie, tym lepiej! Zdjęcia opublikuj na Instagramie bądź facebooku z #opolskalama oraz #lamowanie. Mamy tylko jeden warunek – zdjęcie i publikacja muszą być z 16 września. Do 18 września przejrzymy wasze zdjęcia i wybierzemy najlepszą piątkę, do której trafią nasze nagrody: darmowe seanse w Kinie Meduza oraz wejścia na wydarzenia 15. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy.