Studentka pracowni rzeźby Wydziału Sztuki UO laureatką konkursu “Opolski margiel 2024″ na statuetkę dla najlepiej obronionej pracy magisterskiej.

Statuetka jest pokłosiem pierwszej edycji konkursu (projekt: „Opolski margiel 2024”, realizator: Wydział Przyrodniczo-Techniczny UO, przy wsparciu Cementowni „Odra”), do którego przystąpili studenci pracowni rzeźby Wydziału Sztuki UO, pod kierunkiem dr. Wita Pichurskiego. Pierwszą nagrodę zdobyła Mariia Chyzhma i to właśnie statuetka przez nią zaprojektowana trafiła do rąk autora tegorocznej, najlepszej pracy magisterskiej.

Za autora najlepszej obronionej pracy magisterskiej na Wydziale Przyrodniczo-Technicznym UO uznano mgr. inż. Adama Rostanowskiego, który podczas tegorocznego dyplomarium, oprócz dyplomu, otrzymał z rąk dziekana dr. inż. Dariusz Suszanowicza pamiątkową statuetkę.