Już po raz 14, studenci i studentki Wydziału Sztuki UO mają możliwość prezentacji swoich dokonań fotograficznych i filmowych w ramach kolejnej odsłony Opolskiego Festiwalu Fotografii. Temat tegorocznej edycji – „nie/codzienność” – pozwolił młodym twórcom na uchwycenie momentów, które balansują między tym, co zwyczajne, a tym, co wyjątkowe i zaskakujące.
Na wystawie będzie można zobaczyć prace autorstwa kilkunastu osób. Publiczność będzie miała szansę spojrzeć na rzeczywistość przez obiektyw, który w rękach młodych twórców skupia się na tym co „niecodzienne”.
Wydział Sztuki UO z opolskim Festiwalem Fotografii związany jest od samego początku. Nasze studentki i studenci od kilkunastu lat tworzą wystawy i wydarzenia artystyczne w ramach festiwalu. Osoby studenckie odpowiedzialne są za identyfikację wizualną imprezy, tworząc plakat wraz z wielostronicowym katalogiem. Autorką tegorocznej szaty graficznej festiwalu jest Weronika Kuliberda.

Osoby uczestniczące w wystawie:
Sylwia Baron, Sara Bartunek, Julia Brodziak, Kacper Ceglarz, Marlena Golijasz, Eliza Komorowska, Julia Korotina, Weronika Kuliberda, Natalia Lichwa-Długosz, Emilia Nawrocka, Monika Nowak, Wiktoria Opoń, Małgorzata Przerwa, Wiktoria Sobkowiak, Dominika Lidiia Stasiv, Dagmara Szeląg, Maria Zmarzły.

Prezentowane na wystawie projekty zostały zrealizowane w ramach zajęć fotografii pod artystyczną opieką dr. hab. Grzegorza Gajosa, prof. UO.

Organizatorami GALERII -m- są: Wydział Sztuki UO oraz Miejskie Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu.

Autorka fotografii: Viktoria Sobkowiak

Nie/codzienność